Premiera spektaklu pt. „Czerwony Kapturek – Misja Czarny Smog”

9 października 2018 r. w Rydułtowskim Centrum Kultury „FENIKS” odbyła się premiera spektaklu pt. „Czerwony Kapturek – Misja Czarny SMOG”. To pełne emocji widowisko teatralne zorganizowane zostało przez Klub Seniora „SAMI SWOI” działający przy Stowarzyszeniu MOJE MIASTO w ramach współpracy z Ciepłownią Rydułtowy Sp. z o.o. Na spektakl zaproszone zostały sześciolatki z rydułtowskich przedszkoli, które wspólnie z Czerwonym Kapturkiem i czarodziejskim Kotem Kluchą przepędziły z miasta Czarnego Smoga. Dzieci czynnie uczestniczyły w przedstawieniu i wraz z aktorami zaśpiewały piosenkę Majki Jeżowskiej „Moja Planeta”. Po spektaklu i pamiątkowych zdjęciach przedszkolaki otrzymały kolorowanki i częstowały się słodkościami.

 

​Przedstawienie było elementem zajęć zorganizowanych w ramach tzw. „Lekcji ciepła”, do prowadzenia których Ciepłownia Rydułtowy Sp. z o.o. zachęca rydułtowskie placówki oświatowe w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej o charakterze ekologicznym popularyzowanej przez dostawców ciepła systemowego. Materiały edukacyjne do prowadzenia „Lekcji ciepła” w klasach I-III zostały przekazane do rydułtowskich szkół w ubiegłym roku. Wkrótce Ciepłownia Rydułtowy Sp. z o.o. zaprosi do udziału w projekcie również starsze dzieci – przygotowane są już scenariusze lekcyjne dla klas IV-V.

Dziękując Klubowi Seniora „SAMI SWOI” za wykazaną inicjatywę i zaangażowanie w organizację spektaklu dla przedszkolaków Ciepłownia Rydułtowy Sp. z o.o. zaprasza chętnych do współpracy w kształtowaniu postaw proekologicznych i propagowaniu przedsięwzięć zmierzających do poprawy jakości powietrza w mieście.