Kontrast
Czcionka

BOK:
+48 32 4576611

SERWIS:
+48 32 7294774,
kom. 785 781 732

Ciepło Systemowe

Przesuń palcem w lewo lub w prawo, aby zobaczyć więcej

System ciepłowniczy

Systemem ciepłowniczym nazywamy sieć ciepłowniczą oraz współpracujące z nią urządzenia lub instalacje służące do wytwarzania lub odbioru ciepła.  Jakie urządzenia wchodzą w skład systemu ciepłowniczego i jak on działa? Wyjaśniamy szczegóły wytwarzania i przesyłania ciepła systemowego.

Poznaj system ciepłowniczy

Kogeneracja

Kogeneracja, czyli proces technologiczny jednoczesnego wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w elektrociepłowni.  Ze względu na mniejsze zużycie paliwa, zastosowanie kogeneracji daje duże oszczędności ekonomiczne i jest korzystne pod względem ekologicznym. Przybliżamy zasady działania kogeneracji.

Poznaj kogenerację

Ciepła woda

Ciepła woda użytkowa to zawsze woda wodociągowa – tyle, że ogrzana przez ciepło systemowe w węźle cieplnym zamontowanym w budynku. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Jeśli korzy­stasz z cie­pła syste­mowego do ogrze­wa­nia budynku, równie bezpiecznie możesz ogrze­wać także wodę. Zasta­na­wiasz się jak to moż­liwe?

Wybierz ciepłą wodę

Gwarancja jakości

Ciepło systemowe dostarczane jest w całym kraju przez firmy ciepłownicze spełniające najwyższe standardy, potwierdzone przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie. Każdy z dostawców ciepła systemowego musi spełniać określone normy z zakresu ekologii i wykorzystywanych technologii, jak i z zakresu obsługi klienta.

Gwarancja jakości

Magazyn ciepła systemowego

Zdjęcie do artykułu Budynki neutralne dla klimatu

Budynki neutralne dla klimatu

Dekarbonizacja budownictwa ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia celów Unii Europejskiej w zakresie transformacji energetycznej i neutralności klimatycznej

Zdjęcie do artykułu Segreguję i świętuję. Światowy Dzień Recyklingu

Segreguję i świętuję. Światowy Dzień Recyklingu

Segregacja i przetwarzanie odpadów, recykling, gospodarka obiegu zamkniętego stają się coraz ważniejsze, bo zużywamy więcej zasobów, niż pozwalają na to…

Zdjęcie do artykułu Nowe Czyste Powietrze od kwietnia

Nowe Czyste Powietrze od kwietnia

Dzięki programowi „Czyste Powietrze” można sfinansować inwestycje, których celem jest zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło w budynku, wymiana nieefektywnych urządzeń grzewczych,…

Zdjęcie do artykułu Czy to koniec pieców na gaz?

Czy to koniec pieców na gaz?

W Polsce najczęściej ogrzewamy budynki węglem i gazem. Tymczasem w grudniu ub.r. Komisja Europejska zatwierdziła tzw. dyrektywę budynkową, która zakazuje…