Choć wrześniowe warunki atmosferyczne, a zwłaszcza temperatury zewnętrze są sprzyjające, w powietrzu czuje się już powiew jesieni i nadchodzących chłodniejszych dni. Warto zatem przygotować instalację grzewczą budynku do zimowego sezonu, a także przypomnieć sobie podstawowe zasady racjonalnego korzystania z ciepła.

Dla Odbiorców ciepła systemowego w Rydułtowach pojęcie sezonu grzewczego nie ma już większego znaczenia, gdyż ciepło z sieci ciepłowniczej dostępne jest przez 12 miesięcy w roku, zaś zainstalowane w węzłach cieplnych urządzenia automatyki pogodowej pozwalają na uzyskanie wymaganego komfortu ciepła zgodnie z preferencjami użytkownika budynku praktycznie w każdym czasie.

Niezależnie jednak od wykorzystywanego źródła ogrzewania obiektu, warto odświeżyć sobie podstawowe zagadnienia związane z parametrami i przeglądami okresowymi instalacji grzewczych, odpowiednim przygotowaniem i odpowietrzeniem grzejników, czy ustawieniem termostatów.  To również od tych czynności zależą koszty ogrzewania budynku.

W tym miejscu zachęcamy do zapoznania się z artykułem „Zbliża się sezon na ciepło” udostępnionym w Magazynie Ciepła Systemowego, który prezentuje istotne kwestie związane z przygotowaniami obiektów do zimowego sezonu.

Magazyn Ciepła Systemowego – Zbliża się sezon na ciepło (magazyncieplasystemowego.pl)