Systemem ciepłowniczym nazywamy sieć ciepłowniczą oraz współpracujące z nią urządzenia lub instalacje służące do wytwarzania lub odbioru ciepła. Jakie urządzenia wchodzą w skład systemu ciepłowniczego i jak on działa? Wyjaśniamy szczegóły wytwarzania i przesyłania ciepła systemowego.
Poznaj system ciepłowniczyCiepła woda użytkowa to zawsze woda wodociągowa – tyle, że ogrzana przez ciepło systemowe w węźle cieplnym zamontowanym w budynku. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Jeśli korzystasz z ciepła systemowego do ogrzewania budynku, równie bezpiecznie możesz ogrzewać także wodę. Zastanawiasz się jak to możliwe?
Wybierz ciepłą wodęKogeneracja, czyli proces technologiczny jednoczesnego wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w elektrociepłowni. Ze względu na mniejsze zużycie paliwa, zastosowanie kogeneracji daje duże oszczędności ekonomiczne i jest korzystne pod względem ekologicznym. Przybliżamy zasady działania kogeneracji.
Poznaj kogeneracjęCiepło systemowe dostarczane jest w całym kraju przez firmy ciepłownicze spełniające najwyższe standardy, potwierdzone przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie. Każdy z dostawców ciepła systemowego musi spełniać określone normy z zakresu ekologii i wykorzystywanych technologii, jak i z zakresu obsługi klienta.
Gwarancja jakościŚwiatowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, obchodzone od 1970 roku na całym świecie, obecnie w 192 krajach. Przypomina nam,…
Z raportu Najwyższej Izby Kontroli z 2020 roku wynika, że w centrach dużych miast wpływ na (złą) jakość powietrza mają…
Renowacja budynków, dekarbonizacja transportu i zazielenianie miast to kluczowe priorytety Europejskiego Zielonego Ładu – strategii osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050…
W stutysięcznych miastach mają powstać strefy czystego transportu, zwane powszechnie strefami czystego powietrza lub strefami bez smogu.