Systemem ciepłowniczym nazywamy sieć ciepłowniczą oraz współpracujące z nią urządzenia lub instalacje służące do wytwarzania lub odbioru ciepła. Jakie urządzenia wchodzą w skład systemu ciepłowniczego i jak on działa? Wyjaśniamy szczegóły wytwarzania i przesyłania ciepła systemowego.
Poznaj system ciepłowniczyKogeneracja, czyli proces technologiczny jednoczesnego wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w elektrociepłowni. Ze względu na mniejsze zużycie paliwa, zastosowanie kogeneracji daje duże oszczędności ekonomiczne i jest korzystne pod względem ekologicznym. Przybliżamy zasady działania kogeneracji.
Poznaj kogeneracjęCiepła woda użytkowa to zawsze woda wodociągowa – tyle, że ogrzana przez ciepło systemowe w węźle cieplnym zamontowanym w budynku. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Jeśli korzystasz z ciepła systemowego do ogrzewania budynku, równie bezpiecznie możesz ogrzewać także wodę. Zastanawiasz się jak to możliwe?
Wybierz ciepłą wodęCiepło systemowe dostarczane jest w całym kraju przez firmy ciepłownicze spełniające najwyższe standardy, potwierdzone przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie. Każdy z dostawców ciepła systemowego musi spełniać określone normy z zakresu ekologii i wykorzystywanych technologii, jak i z zakresu obsługi klienta.
Gwarancja jakościPod koniec lutego br. Komisja Europejska przedstawiła pakiet uproszczeń w obszarze zrównoważonego rozwoju – Omnibus. Ta reforma wywołała wiele pytań…
Józef z Wiśniowej, Dunin – Strażnik Puszczy Białowieskiej, Fabrykant z Łodzi, Serce Ogrodu z Wojsławic… To one zdobyły w ostatnich…
Bryła przypominająca żagiel, przeszklona elewacja nadająca lekkości oraz inteligentny system zarządzania budynkiem, optymalizujący zużycie energii cieplnej i elektrycznej. Nowy dworzec…
Modernizacja systemów ciepłowniczych poprzez integrację rozproszonych, odnawialnych źródeł energii jest jednym z kluczowych elementów transformacji energetycznej.